środa, 27 lutego 2019

orly - cosmic crimson (deep wonder - winter 2018 collection)

następnym lakierem od orly z kolekcji deep wonder, który chcę Wam pokazać jest cosmic crimson. to metaliczny czerwony lakier, który ma w sobie dużo miedzi i brązu, ale jednocześnie i trochę różowych tonów. no i przede wszystkim jest to jedyny - moim zdaniem - metalik w tej kolekcji. kiedyś takie lakiery były modne i pamiętam, że bardzo podobny zabierałam mamie jak byłam mała ;) i hm... w pewnym sensie to właśnie od tamtego lakieru zaczęła się moja lakierowa przygoda. więc do tego koloru mam chyba po prostu sentyment ;)
jeśli chodzi o kwestie techniczne, to lakier nakłada się wygodnie i ma bardzo dobre krycie. naprawdę już jedna warstwa wygląda świetnie (choć ja i tak zawsze nakładam dwie ;) ), tylko nieco widoczne są pociągnięcia pędzelka (ale nie jakoś bardzo). jednak wystarczy malować zdecydowanymi prostymi ruchami i nie nabierać zbyt dużo lakieru na pędzelek i wszystko będzie dobrze ;) 
mam zresztą też trochę wrażenie, że metaliczne lakiery z frostowym wykończeniem są obecne na rynku już od jakiegoś czasu i część osób przekonała się trochę do widocznych pociągnięć pędzelka na paznokciach (ja na pewno do nich należę :) ), więc cieszę się, że i w tej kolekcji orly znalazł się jakiś metalik :)

lakiery orly dostaniecie na orlybeauty.pl oraz na zbliżających się targach kosmetycznych beauty forum (9-10 marca) na stoisku orly

next polish from orly deep wonder collection I'd like to show you is cosmic crimson. it's metallic kind of red shade with a lot of brown and copper undertones (and some of pink too). and imo it's the only one metallic polish in this collection. polishes like this used to be very popular and I remember my mum has really similar polish and I used to paint my nails with it when I was little ;) and well, I think that was the moment when my polish adventure has begun, so I i feel some kind of sentiment for this polish ;)
application is nice and this polish has great coverage. you really need just one coat to have your nails fully covered with polish (but I always apply two coats). there is only this one thing: there are visible brush strokes (frost finish) - but not so much. and you just need to apply this polish with straight firm moves and not pick too many polish on brush and everything will be ok ;)
also I think that metallic polishes with frost finish are on market from some time, so some people liked or at least accepted visible brush strokes (I do!), so I'm really glad there is a metallic polish in this collection :)


orly - nail defense, 2 warstwy orly - cosmic crimson, bez topu
orly - nail defense, 2 coats of orly - cosmic crimson, without top coat


2 komentarze:

  1. What a beautiful shade. Im a fan of that subtile red and the finish. I bet it Looks gorgeous matte. ♥

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I haven't tried to mattify it, but you're right, it would be beautiful in matte version :)

      Usuń

bardzo dziękuję za każdy komentarz! sprawiają mi one dużą radość i zawsze staram się odwiedzać osoby, które je zostawiają

i naprawdę nie musicie się reklamować. przecież widzę z jakiego jesteście bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...