poniedziałek, 25 czerwca 2018

część I colour alike wiosna/lato 2018 (swatche) | part I colour alike spring/summer 2018 (swatches)

postanowiłam Wam pokazać wiosenno-letnią kolekcję od colour alike w trzech odsłonach. na pierwszy ogień idą trzy najjaśniejsze odcienie z kolekcji wiosna/lato 2018 od colour alike: pink lavender, almost mauve i warm sand.
jak już wspominałam w poprzednim poście (klik klik), każdy z lakierów kryje przy 2 standardowych warstwach, a to, szczególnie w przypadku dzisiejszych lakierów, duże osiągnięcie. czasem ze świecą szukać nudziaka czy jaśniutkiego fioletu, który ma tak dobre krycie! wszystkie lakiery przyjemnie się nakłada, a do tego szybko wysychają do ładnego szklistego wykończenia.

I decided to show you spring/summer collection from colour alike in three posts. let's start from three polishes which are the lightest: pink lavender, almost mauve and warm sand.
as I mentioned in previous post (click click), each polish is fully opaque in 2 easy coats - and this means a lot, especially in case of such light shades. sometimes it's really hard to find light nude polish or very light purple shade, which has such opacity. all three polishes are nice to work with and they dry fast to nice glossy finish.
od lewej/from left: warm sand, almost mauve, pink lavender

pink lavender
jako fanka wszelkich odcieni różu i fioletu bardzo się cieszę, że ten odcień pojawił się w tej kolekcji. co prawda w jednej z poprzednich kolekcji już był taki kolor (niemal identyczny - na końcu znajdziecie porównanie), jednak ten wypada znacznie lepiej technicznie. przede wszystkim jest bardziej napigmentowany i kremowy, przez co lepiej kryje. no a sam kolor? śliczny i bardzo kobiecy :)

as a fan of all shades of pink and purple, I'm really glad this shade is in this collection. though there was almost identical shade in one of previous CA collection (you will find the comparison below), but this one is much better when it comes to technical matters. what is the most important, it's much better pigmented, which gives way more better coverage. and this color? it's so beautiful and feminine :)

almost mauve
mam wrażenie, że tego typu odcienie zawsze są na czasie. to mocno rozbielony fiolet, który jest tak jasny, że wygląda nieco jak nudziak. czasem lubię ponosić taki jasny kolor i wiem, że zdecydowanie nie jestem sama ;) ten jest ładny i kryje przy dwóch warstwach, co jest zdecydowanym plusem. co tu dużo mówić: elegancki i ponadczasowy.

I think shades like this are always trendy. this one is a very light purple with lot of white in it. it's so light, it looks almost like nude shade. sometimes I like to wear color like this and I know I'm not alone ;) this one is nice and it's fully opaque in two coats, which is a great advantage. long story short: elegant and timeless one.

warm sand
w tym lakierze pokładałam niemałe nadzieje. choć najczęściej mam na paznokciach raczej zwariowane kolory, zdarza się, że lubię pomalować je nudziakiem. jest idealnie, gdy kolor idealnie pasuje do odcienia skóry. miałam nadzieję, że tak będzie w przypadku tego lakieru, ale niestety tony troszkę się nie zgadzają. szkoda, bo widziałam go już na kilku swatchach i u innych dziewczyn wyglądał bardzo fajnie

well, I had high hopes in this one. I usually wear more crazy shades, but from time to time I also like to wear nude polish. it's perfect when shade of polish ideally fits tone of your skin. I hoped it will be like that, but unfortunately it's not a perfect match... it's a shame, because I saw this polish on some swatches and it looked really good
który z tej trójki jest waszym faworytem? | which one is your favourite one?

4 komentarze:

  1. Paznokcie wyglądają znakomicie. Nie mam faworyta bo wszystkie są extra :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z prezentowanej przez Ciebie trójki chyba lawenda najbardziej wpadła mi w oko ;)

    OdpowiedzUsuń

bardzo dziękuję za każdy komentarz! sprawiają mi one dużą radość i zawsze staram się odwiedzać osoby, które je zostawiają

i naprawdę nie musicie się reklamować. przecież widzę z jakiego jesteście bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...