poniedziałek, 14 listopada 2016

orly - green flakie topcoat

zawsze lubiłam wszelkiego rodzaju topy, drobinki i wszystko, co się świeci, błyszczy lub mieni. do tego uwielbiam fiolet, granat, róż i morską zieleń i właśnie te wszystkie kolory znajdziemy we flejkowym topie od orly z kolekcji matte fx. czego chcieć więcej? ;)
green flakie topcoat ma matową buteleczkę i zielono-morską zawartość. w zielonkawej bazie zatopionych jest mnóstwo kolorowych flejków. niektóre są fioletowe, inne ciemnoniebieskie, a jeszcze inne różowe i morskie. jak to z flejkowymi lakierami bywa, ten też całe swoje piękno pokazuje nam na czerni. można nałożyć go na dowolny kolor, ale to czerń wybija wszystkie te piękne kolory drobinek.
nakłada się wygodnie, drobinki rozmieszczają się równomiernie na płytce, a do tego lakier całkiem szybko wysycha - do matu. nie jest to może kredowy mat, a taki leciutko satynowy, ale to wykończenie bardzo ładnie podkreśla kolorowe drobinki :)

do kupienia na orlybeauty.pl

I love every kind of topcoats, particles and everything that shines, glitters and twinkle. I'm also a big fan of purple, navy blue, pink and teal/green shades and you can find these colors in this orly flakie polish from matte fx collection. what more could you want? ;)
green flakie topcoat has matte bottle with light teal content. in this green/teal base there are a lot of colorful flakies. some of them are purple, some navy blue and there are also pink and teal ones. like all flakies top, this one also shows its beauty on black base. of course you can apply it on every color you like, but on black you can see all these beautiful colors.
this polish is nice to work with, particles apply evenly and everything dry quite fast - to matte finish. it's not chalky mat, but rather a bit satin, but nonetheless this finish highlights all these colorful particles :)


światło dzienne, sally hansen - miracle cure, 1 warstwa gosh - nero, 1 warstwa orly - green flakie topcoat, bez topu
daylight, sally hansen - miracle cure, 1 coat of gosh - nero, 1 coat of orly - green flakie topcoat, without top coat
eveline i lovely jako jedyne mają błyszczące wykończenie, a orly, wibo i sense&body są matowe. właściwie to myślałam, że orly będzie bardziej podobny do któregoś z tych lakierów, ale okazało się, że nie :P z całej piątki flejkowych topów najbardziej podobne są do siebie lovely i wibo, ale sense&body ma ten sam rodzaj drobinek. orly i eveline mają bardziej "ostre" flejksy (jak kawałeczki szkła), ale gdybym miała powiedzieć który z tych lakierów ma drobinki najbardziej podobne do kawałków folii, to myślę, że eveline (choć to nadal flejksy)

eveline and lovely are the only ones that have glossy finish. orly, wibo and sense&body are all mat. I actually thought that orly would be more similar to any of those polishes, but it turned out it isn't ;) from these 5 flakie topcoats lovely nad wibo are the most similar to each other. but sense&body has the same kind of particles. orly and eveline have more sharp flakies than the other ones and if I have to say which one is the closest to foil (like pieces of foil), I'd say eveline (but I think it's still flakies)

21 komentarzy:

 1. Piękny top, też takie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 2. no cudny! z czernią zgrywa się idealnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się efekt, lubię wszytko co zielone

  OdpowiedzUsuń
 4. wow, niesamowity :o ja mam tylko zwykłe flejksy od My secret, takie mieniące się na pomarańczowo-zielono i złote płatki Wibo i tych używam zdecydowanie częściej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam i te i te, ale właściwie obu rzadko używam. tylko w sumie nie wiem dlaczego, bo właśnie bardzo lubię wszelkie wynalazki tego typu

   Usuń
 5. Uwielbiam efekt jaki dają na pazurkach tego typu topy :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Teoretycznie lubię maty, i bardzo lubię flakesy - ale jakoś połączone w jednej butelce nie przekonują mnie. Dlatego kilka razy miałam w ręku ten top i za każdym razem nie decydowałam się na zakup.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja bardzo lubię flejki w macie, a jeśli wolisz błyszczącą wersję, zawsze możesz pokryć całość topem ;)

   Usuń
 7. Ładny ale ja bym go pokryła topem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi się podoba ten topper, błyszczący pewnie będzie wyglądał jeszcze lepiej:)

  OdpowiedzUsuń
 9. wg mnie flejki zdecydowanie lepiej wyglądają w błyszczącym wykończeniu, dlatego niespecjalnie mi przypadła do gustu ta linia Orly ;) fajne zestawienie na końcu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawy lakier :D Ale nie w moim stylu, niezbyt lubię mat a do tego baaardzo rzadko używam topperów :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Całkiem fajny top :) Ciekawie się prezentuję w macie, ciekawe jak w błysku :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam i bardzo go lubię, w sumie nie wiem, czemu go nie pokazałam. Często noszę flejkowe topy, nawet na gołe paznokcie, a rzadko robię im zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń

bardzo dziękuję za każdy komentarz! sprawiają mi one dużą radość i zawsze staram się odwiedzać osoby, które je zostawiają

i naprawdę nie musicie się reklamować. przecież widzę z jakiego jesteście bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...