środa, 7 września 2016

porównanie mulrichromów colour alike - stars

w przypadku, gdy jakiś lakier jest podobny do tego, który już mam, jakoś naturalne jest dla mnie, że robię wtedy ich porównanie. może jest tak dlatego, że sama często szukam takich rzeczy w internecie, zastanawiając się, czy kolor, który chcę kupić, jest taki sam, jak ten co mam, czy jest choć trochę inny. zawsze jednak takie porównania wrzucam pod w konkretnym poście o danym lakierze. ale tym razem stwierdziłam, że lepiej będzie zrobić o tym osobny wpis, bo jednak kolekcja stars od colour alike to multichromy i łatwiej będzie pokazać różnice i podobieństwa tych lakierów na większej ilości zdjęć ;)
when some polish looks familiar to another one that I own, I kind of naturally make a comparison of them. maybe it's because I'm often looking for such comparisons wondering if some polish is a dupe of another one. but usually I put comparisons to posts about specific polishes, but this time I decided to do separate post. I think that this would show you better how stars multichromes are differing from each other 

vega (link)
to chyba najciekawszy z mulrichromów w kolekcji, a przynajmniej najbardziej widać w nim zmiany koloru. na paznokciach głównie widzimy zieleń, a po bokach paznokci fiolet. zmienia się  od zieleni i fioletu do różu i pomarańczowego (pod dużym kątem widać też żółty/złoty, ale jest go mniej niż w siriusie).
I think it's the most interesting one from this collection or in other words: the colors shifting in this one is the most visible. on nails you can see mostly green and on the edges of nails - purple. this one shifts from green and purple to pink and orange (at wide angle you can see also yellow/gold, but there's a bit less of it than in sirius).

sirius (link)
tu na paznokciach najczęściej widać niebieski wpadający w morski, a po bokach - fiolet przechodzący w róż. kolor zmienia się od niebiesko-morskiego przez różowy i pomarańczowy aż do żółto-złotego (pod kątem ma w sobie najwięcej żółtego ze wszystkich multichromów).
in this case you mostly see on your nails blue leaning to teal and on the edges - purple/pink. this onw shifts from blue/teal through pink and orange to yellow/gold (at wide angle this one has the most yellow from all these polishes).

castor (link)
to najmniej spektakularny z mulrichromów. dlaczego? bo castor jest właściwie duochromem. zmienia się od granatu/blurple do fioletu. chociaż pod kątem widać tam też trochę różu, a momentami miedziany pomarańcz. ale głównie jednak wygląda jak duochrom.
jako jedyny z całej trójki ma też jakby minimalnie inne wykończenie, wygląda tak jakby bardziej metalicznie od swoich dwóch braci.
this one is the least spectacular from multichrome collection. why? becasue it's actually a duochrome. it shifts from navy blue/blurple to purple. but at some angle you can see there also a bit of pink and even coppery orange. but it mostly looks like duochrome.
and this one has slightly different finish. it seems more metallic than its brothers.

ca #541 (link)
lakier z numerem 541 pochodzi z kolekcji tęczaki. może na tle mulrichromów stars wypada dość blado, ale to całkiem fajny, delikatny duochrom. na paznokciach głównie widzimy chłodny fiolet z niebieskimi/granatowymi przebłyskami, który zmienia się na ciepły fiolet, a czasami także róż (pod dużym kątem robi się miedziano-brązowy).
#541 is from collection named tęczaki (it means... let's say raibow guys). maybe it doesn't look very spectacular next to multichromes stars, but it's quitw nice subtle duochrome. on nails you can see mostly cool toned purple with a bit of blue/navy blue. it shifts to warm toned purple and sometimes also pink (at wide angle it turns coppery brown).

światło dzienne, 2 warstwy colour alike: vega, sirius, castor, #541, bez topu
daylight, 2 coats of colour alike: vega, sirius, castor, #541, without top coat

15 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie porównania, też często szukam ich po internetach - dziękuję, świetną robotę zrobiłaś! Jak zawsze :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ojej, dzięki!
   a to szukanie właśnie sprawia, że chcę pokazywać podobne do siebie gagatki ;)

   Usuń
 2. Super porównanie! Jednak zobaczyć kilka lakierów tuz obok siebie to co innego niż wyszukiwać ich swatche osobno :) A wg mnie z całego porównania najlepiej wypada Vega :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki :)
   i racja, vega wypada najlepiej, ale mi chyba najfajniej nosiło się siriusa

   Usuń
 3. W zeszłym tygodniu zamówiłam "vega", teraz trochę żałuję, że nie kliknęłam też "sirius", bo jest cudny!
  A post bardzo fajny i bardzo przydatny, fajnie, że go przygotowałaś!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, dzięki :)
   vega jest najciekawszy kolorystycznie, ale chyba właśnie najlepiej nosiło mi się jednak syriusza

   Usuń
 4. Vega prezentuje się najlepiej z całego zestawienia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś za bardzo za tymi duo nie przepadam. Za dużo w nich fiolet i taki dziwny żòłtek przoduje :)

  OdpowiedzUsuń

bardzo dziękuję za każdy komentarz! sprawiają mi one dużą radość i zawsze staram się odwiedzać osoby, które je zostawiają

i naprawdę nie musicie się reklamować. przecież widzę z jakiego jesteście bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...